Kullanım Şartları & Gizlilik Politikası

Estetik International Mobil Uygulaması Kullanım Koşulları

İşbu Estetik International Mobil Uygulaması Kullanım Koşulları, Estetik International Sağlık Grubu, Estetik International Mobil Uygulaması üyelerine (“Üye”) özel avantajlar sunmak üzere yaratılmış olan ve/veya Estetik International Mobil Uygulaması (“Uygulama”) kullanım koşullarını düzenlemek üzere hazırlanmıştır.

Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz veya kullanım koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, lütfen bu Site ve/veya Uygulama’yı kullanmaktan vazgeçiniz.

 

  1. Genel Kullanım Koşulları

1.1. Siteye/Uygulama’ya girmeniz veya kullanmanız Kullanım Koşulları’nı ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Estetik İnternational Mobil Uygulaması Aydınlatma ve Rıza Metni’ni okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.2. Üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılırsınız.

1.3. Estetik International Mobil Uygulaması’nda sunulan özel teklifler, avantajlar, indirim veya kampanyalardan faydalanabilmek için Site’ ye/Uygulama’ya üye girişi yapmanız gerekmektedir.  Üye girişi sayfası içerisindeki kullanıcı adı ve şifre bölümlerine size gönderilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz.  Lütfen, üyelik bilgilerinizin sizin dışınızdaki kişiler tarafından kullanılmadığından emin olunuz.

1.4. Uygulama üzerinden sunulan özel teklif ve avantajlardan faydalanabilmek için data erişimi açık akıllı mobil cihaza (cep telefonu, tablet vb) sahip olmanız ve uygulamayı bu cihazlarına yüklemeniz gerekmektedir. Uygulama’ nın ilk kurulumu sırasında Üye tarafından tanımlanan GSM numarasının iptali veya değişmesi halinde Üye’nin o güne kadar edindiği avantajlar sona erebilir. Bu kapsamda herhangi bir talep imkanınız olmayacağını kabul edersiniz.

 

  1. Kullanım Koşullarında Değişiklik

2.1. Estetik International tarafından size, mümkün olan en iyi hizmetin verilebilmesi için Site/Uygulama devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir. Bu kapsamda güncellemelere bağlı olarak katılım ve kullanım koşullarında, teklif ve kampanyalardan faydalanma süreçlerinde değişiklikler meydana gelebileceğini kabul edersiniz.

2.2. Estetik International, her zaman bu Kullanım Koşulları da dâhil olmak üzere, Site’de/Uygulama’ da sunulan bilgi ve içerikleri üyelere herhangi bir bildirimde bulunmadan, değiştirme veya ek koşullar belirleme ya da Programı istediği anda geçici veya daimi surette durdurma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler, Üye’nin Site’yi/Uygulama’yı bir sonraki kullanımında Üye açısından bağlayıcı olacaktır. Kullanım Koşulları’ndaki değişikliklerin takibi Üye sorumluluğunda olup, Üye, Program’ ı kullanması ile birlikte güncel Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş addedileceğini bilmekte ve kabul etmektedir.

 

  1. Estetik International Mobil Uygulaması Programı’na İlişkin Koşullar

3.1. Program kapsamında Üyeler’ e, Estetik International Mobil Uygulaması’nda belirli indirimler, avantajlar ya da kampanyalar sunulmaktadır. Estetik International, sunulan indirim, avantaj ve sair menfaatleri değiştirme hakkını saklı tutar.

3.2. Üyeler’ e Site/Uygulama üzerinden teklif, kampanya, indirim, hediye vb. iletişimleri yapılacaktır, üyeler değerlendirecektir.

 

  1. Üyenin Sorumlulukları

4.1. Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması Üye’nin sorumluluğundadır. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Üye’ye aittir. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Estetik International hiçbir sorumluluk kabul etmez. Estetik International ve 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren Üye sorumludur. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Üye söz konusu durumdan derhal Estetik International’ı, Site’ de/Uygulama’ da yer alan adres ve numaraları kullanarak çağrı merkezi veya info mail adresleri üzerinden haberdar etmelidir.

4.2. Üye, Site/Uygulama kapsamında oluşturduğu üyelik hesabını ve sitenin/uygulamanın kullanımıyla ilgili üyelik haklarını başkaca bir 3.kişiye devretmeyecektir. Üyelerin Site’nin/Uygulama’ nın yüklü olduğu akıllı cihazını başkasına vermesi, Site’nin/Uygulama’ nın birden fazla cihaza yüklenmesi/paylaşılması, cihazın kaybolması, hasara, zarara ve ziyana uğraması hallerinde üyelik bilgilerine Üye dışındaki herhangi bir üçüncü kişinin herhangi bir surette ulaşması ve kullanması durumlarında her türlü sorumluluk tüm sonuçları ile birlikte Üye’ ye aittir.

4.3. Site’yi/Uygulama’yı kullanırken Estetik International’ a iletilen bütün bilgiler doğru, tam ve güncel olmalıdır. Kayıt sırasında girilen, Site/Uygulama içeriğine yerleştirilen, her türlü kimlik bilgisi ve iletişim bilgileri başta olmak üzere tüm bilgilerin tam, doğru, güncel ve kullanılabilir olmasından Üye sorumludur. Üyelik tesisi sırasında sağlanan bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde, söz konusu bilgiler derhal güncellenecektir. Üyeler, Site’ye/Uygulama’ya iletilen veya bu Site/Uygulama aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu kabul ve beyan etmektedir.

4.4. Sağlanan bilgilerin yanlış ya da eksik olduğuna veya güncel olmadığına dair herhangi bir şüphenin varlığı halinde bu durum Kullanım Koşulları’nın ihlali anlamına gelecektir. Bu durumda Üye’nin Site’ye/Uygulama’ya erişimi sınırlandırılabilir veya engellenebilir. Ayrıca, Estetik International böylesi bir durumda Üye’ye karşı gerek adli gerekse idari her türlü merciye başvurma hakkına da sahiptir.

4.5. Üyeler, Program’dan faydalanırken ve Site’yi/Uygulama’yı kullanırken işbu Sözleşme, ekleri, yürürlükteki mevzuat ve Program, Site/Uygulama ile ilgili olarak Estetik International veya İşyerleri tarafından öngörülen diğer hüküm ve koşullara uygun davranmakla yükümlüdür. Üye, Portal’a kendisi tarafından yüklenen (varsa) bilgi, içerik, yazışma ve ilanların doğru ve hukuka uygun olduğunu, karalama, kötüleme, itibar zedeleyici beyan, hakaret, iftira, tehdit veya taciz gibi hukuka veya ahlaka aykırı nitelik taşımayacağını, bu bilgi ve içeriklerin herhangi bir hak ihlaline sebep olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Üye ayrıca, söz konusu içeriklerin virüs, casus yazılım, kötü niyetli yazılım, truva atı, vs. zararlı materyaller içermeyeceğini, Site’nin/Uygulama’nın veri madenciliği gibi amaçlarla kullanılmayacağını beyan eder.

 

  1. Verilerin İşlenmesi ve Toplanması

6.1. Estetik International, Üyeler’in verdiği ve veri tabanında bulunan kişisel bilgileri, Üye’nin Site’yi/Uygulama’yı kullanım, ziyaret bilgilerini (sayılanlarla sınırlı olmamak üzere ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) istatistiksel bilgilere dönüştürmek, üyelerden bu kapsamda rıza alınması halinde reklam ve pazarlama alanında kullanmak, yeni kampanya ve aktiviteler hakkında bilgi vermek, Üyeler’in genel eğilimlerini belirlemek, Site/Uygulama içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanma ve kullandırma hakkına sahiptir.

6.2. Üyeler, kişisel ve kişisel olmayan mevcut-sonradan oluşacak bilgilerinin (isim, soy isim, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, alışveriş alışkanlıkları, cep ve diğer telefon numaraları, mail adresleri, konumları vs.) kişisel verilerin korunması hakkında mevzuat ile elektronik ticaret mevzuatına uygun biçimde kullanımına, Estetik International, grup şirketleri ve hizmet temin ettiği üçüncü kişiler ile paylaşımına, diğer suretler ile işlenmesine ve iletişime aksi Kullanıcı tarafından Estetik International’ ya bildirilmediği sürece muvafakat etmiş olurlar. Bu kapsamda Üyeler, işbu maddede belirtilen bilgilerinin, Estetik International Sağlık Grubu şirketleri ile paylaşılabileceğini, bahsi geçen şirketler tarafından bu bilgilerin istatistikî analiz yapmak, süreçlerini iyileştirmek ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler. Üyelerin kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili olarak Site’ de yer alan “Estetik International Mobil Uygulaması Aydınlatma Ve Rıza Metni” ve “Gizlilik Politikası”, işbu Kullanım Koşulları’ nın eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Kullanım Koşulları ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir.

6.3. Üye tarafından veri kullanımı ve/veya iletişimin durdurulması isteği herhangi bir gerekçe gösterilmesi gerekmeksizin her zaman yapılabilir. Üyeler, söz konusu bilgilerin-verilerin kullanımını Site‘nin/Uygulama’ nın ayarlar ve benzeri bölümünden engelleyebilir veya Estetik International’ ya (Adres: Kozyatağı mah.Sarı kanarya sok.No:14 Kadıköy / İstanbul, Müşteri Hizmetleri Telefon : 444 77 07 , veya E-posta: estetikcep@estetikinternational.com ) ulaşarak durdurulmasını talep edebilirler. Üye, bu takdirde Estetik International Mobil Uygulaması’ den yararlanılamayabileceğini, bu yararlanamamaya ilişkin olarak Estetik International’ dan veya İşyerleri’nden herhangi bir talep hakkı olmayacağını kabul eder.

6.4. Estetik International’ya veri kullanımı ve/veya iletişimin durdurulması isteği açıkça ve usulünce bildirilmiş talepler, ilgili yasal azami süre aşılmamak üzere, Estetik International sistemlerine uygun en kısa sürede durdurulur.

 

  1. Fikri Mülkiyet Hakları

7.1. Site’deki/Uygulama’daki herhangi bir içeriği lisanslama, yeniden yayınlama, dağıtma, kopyalama, atama, alt lisanslama, devretme, satma, türev çalışmalar hazırlama veya diğer kişisel olmayan kullanımlar için üyelere herhangi bir hak tanınmamaktadır. Herhangi bir içeriğin herhangi bir kısmı, herhangi bir şekilde çoğaltılamaz, elektronik veya mekanik herhangi bir bilgi erişim sistemine dahil edilemez.

7.2. Sitedeki/Uygulama’daki ilgili tüm haklar, mülkiyet hakları ve menfaatlerin yanı sıra burada ihtiva edilen içeriğin sahibi Estetik International ve/veya grup şirketleri olup tüm hakları saklı tutulmaktadır.

7.3. Üye, hiçbir şekilde ve nedenle Site’yi/Uygulama’yı kopyalama, değiştirme, çoğaltma, ters mühendisliğe tabi tutma, geri derleme ve sair şekillerde Portal üzerindeki yazılımın kaynak koduna ulaşma, bunlardan işleme eser oluşturma hakkına sahip değildir. Site’ye/Uygulama’ya ilişkin tarayıcı ve içeriklerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, Estetik International’ın açık izni olmaksızın Site’den/Uygulama’dan veya Site’ye/Uygulama’ya link verilmesi kesinlikle yasaktır. Üye, hiçbir şekilde Program ile rekabet halinde bulunmayacağını kabul eder.

  1. Üyeliğin Sona Ermesi

8.1. Estetik International, Üye tarafından Kullanım Koşulları’nın ihlal etme girişiminde bulunulması veya amaçlanandan farklı bir şekilde kullanılması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Site’ye/Uygulama’ya erişimi askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Estetik International’nun burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.

8.2. Üye, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Estetik International’a yapacağı yazılı bildirim ile üyeliğine son verebilir. Söz konusu bildirim, Site’de/Uygulama’da yer alan adresler üzerinden Estetik International’a iletilmelidir. Site’de öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. Estetik International da; (i) Üye’nin 8.1 maddesindeki eylemler le burada yazılı ya da Estetik International tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) Üye’nin yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye/uygulamaya erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) Estetik International’ın takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir.

8.3. Üyeliğin herhangi bir surette sona erdiği hallerde, Üye’nin Program’ı kullandığı süre zarfında edindiği ve kullanmadığı kampanya/avantajlar dahil tüm hakları kendiliğinden kesin olarak sona erer. Üye, bu kapsamda Estetik International’dan veya herhangi bir talep hakkı olmayacağını kabul eder

8.4. Üyeliğin sona erdiği hallerde üyelerin mobil cihazlarındaki uygulamayı kaldırmaları gerekebilir; aksi halde Estetik International Mobil Uygulaması’ün genel iletileri almaya devam edebilirler, ancak bu durum üyeliğin devam ettiği anlamına gelmez.

 

  1. Sorumluluğun Sınırlandırılması

9.1. Site/Uygulama “OLDUĞU GİBİ” sunulmakta olup, bu kapsamda Estetik International’nın Site’nin/Uygulama’nın Üyeler’in kişisel ihtiyaçlarını karşılayacağına ilişkin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır.

9.2. Üye, Site/Uygulama üzerinden sunulan hizmete ve içeriklere erişim ve erişimin kalitesinin büyük ölçüde ilgili servis sağlayıcılardan temin edilen hizmetin kalitesine dayandığını ve söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Estetik International’nun herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul eder.

9.3. ESTETİK INTERNATİONAL, UYGULANACAK HUKUKUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, KAR KAYBI, ŞEREFİYE VE İTİBAR KAYBI, İKAME ÜRÜN VE HİZMET TEMİNİ İÇİN YAPILAN HARCAMA GİBİ KALEMLER DE DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN SİTE’‘NİN/UYGULAMA’‘NIN KULLANIMI VEYA PROGRAM’‘DAN FAYDALANILMASI NETİCESİNDE MEYDANA GELEN HİÇ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ, CEZAİ ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BUNA EK OLARAK ESTETİK INTERNATİONAL, ZIMNİ GARANTİ, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK DA DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇ BİR TÜRLÜ GARANTİ VERMEDİĞİNİ DE AYRICA BEYAN EDER.

 

  1. Son Hükümler

10.1. Site’nin/Uygulama’nın kullanımından doğabilecek itilaflarda Estetik International’nun defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla Estetik International tarafından Üyeler’e yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

10.2. Estetik International tarafından, Üyeler’in Site’de/Uygulama’da yer alan iletişim bilgilerine yapılacak e-posta veya faks tebliğlerinin, geçerli tebligatla aynı hukuki sonuçları doğuracağı kabul edilmiştir.

10.3. Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

10.4. Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

10.5. Kullanım Koşulları hükümlerinden herhangi birisi geçersiz ise veya mahkeme tarafından geçersiz ilan edilir ise, söz konusu durum geri kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir.

10.6. Kullanım Koşulları’na ilişkin sorularınız için estetikcep@estetikinternational.com adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.